چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

پلان پنجم
ساعت ۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۸  

پلان اول: مـﻰخواهند بلایی را که بر سر اندلس آوردند، بر سر تمام ممالک بیاورند، بـﻪخصوص ممالک شیعه. در جزوات و دستورالعمـﻞهای CIA، پنتاگون، MI6 و سیستـﻢهای جاسوسی خارجی غرب و دشمنان ما چنین آمده است: "باید مملکـﺖهای اسلامی را به اختلاط دختر و پسر و ایجاد روابط و پلورالیسم و لیبرالیسم جنسی تشویق و ترغیب کنیم تا جواﻥها با دین و ارزﺵها و مکتب خود بیگانه باشند و به ما کاری نداشته باشند." چون دین شیعه خیلی خطرناک است، دغدغـﻪهای جوان شیعه را از ایـنکه چـرا در جهان ظلم حاکم است، به این سمت ببرید که چـرا نمـﻰتوانم با فلان دختر ارتباط برقرار کنم! تا دائم فکر و ذهن او مشغول این مطلب باشد. این جوان دیگر برای ما خطری ندارد، بگذارید در دانـشگاههای آﻥها اولین پرسش این باشد که حدود روابط دختر و پسر چـﻪقدر است!

پلان دوم: تو دانـﺶجو هستی، قرار است سنگرهای علمی مملکت را فتح کنی، تو قرار است سعی کنی ببینی در مریخ چه خبر است، اما هنوز در صندلی مقابـﻞات گیر کردﻩای! دانـشجوها و کسانی که اهل علم هستند، کـﻢتر به این چیزها فکر مـﻰکنند. این قضیـﻪای که من مرد هستم و یکی دیگر زن، خیلی عادی است، من وظایف خودم و او هم وظایف خودش، قرار نیست من شصت سال زندگی کنم و دائم در این فکر باشم که چه کسانی زن هستند و چه کسانی مرد! چـﻪطور صحبت کنم! اصلاً چنین بنایی نیست. دغدغـﻪی جوان شیعـﻪای که قرار است در مسیر وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ  قدم بردارد، تبدیل به این شده که دائم به این قضیه فکر مـﻰکند. اکنون جوان ما یا پای تلفن است و یا در خیابان، شب با این رؤیا مـﻰخوابد و صبح با این رؤیا بلند مـﻰشود، که فلانی چه گفت، فلانی چه شد، چه کار کرد، و .... یک مریض روانی است که خودش خبر ندارد. هیچ اثری از انسانیت و ارزﺵها و اعتقادات و آﻥچه ابا عبدالله علیه السلام فرمودند : "زندگی نیست، مگر عقیده و جهاد" در او نیست، و همـﻪی فکرش معطوف ارتباطاﺕاش است. و از اختیار خودش هم خارج است، و ارادﻩی خودش را از دست داده است.

پلان سوم: "زن غربی گمان کرد با ارائه دادن زیبایـﻰها و عریان کردن و آرایش کردن خود، مـﻰتواند قلب مرد غربی را جذب کند، درحالـﻰکه قلـﺐاش را جذب نکرده است، حواسش را جذب کرده است." این جمله، ماحصل یک عمر تلاش و تحقیق رواﻥشناسان غربی و تجربیات و آزمون و خطاهای بسیار بوده است.

پلان چهارم: در دبیرستاﻥها و دانـشگاﻩها، جوهایی ایجاد مـﻰکنند تا کسانی که مقید هستند، مسخره شوند. دختر چادری، پسر محجوب و چشـﻢپاک را مسخره مـﻰکنند. خیلی عجیب است که در یک مملکت شیعه، پسر و دختری که مـﻰگویند اماﻡام علی (علیه السلام) است و مادرم فاطمـﻪی زهراء (سلام الله علیها)، و بعد افتخارش تعداد ارتباطاﺕاش با نامحرم باشد. فکر کنید، ببینید این دو مطلب چگونه در یک فکر و عقل جمع مـﻰشود!

پلان پنجم: یه ذره از روزمرگی ها فاصله بگیریم و نسبت به افکار و رفتارمون حساس تر بشیم ...


کلمات کلیدی: پلان پنجم ،cia
 
گلخانه عفاف
ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٩  

... فزت و رب الکعبه ...

خدایا تو را سپاس می گویم از این که در این ماه مبارک و در این شبهای عزیز مزرعه دل را به عفت محصور داشتی و پای شیاطین را بدین طریق از آن قطع نمودی.

تو را سپاس می گویم و چرا چنین نگویم وقتی که تو به واسطه سلاح عفت، نهال ایمان را از شر هرگونه آفات زمانه به دور داشتی.

تو را سپاس می گویم و اگر نگویم چه بگویم؟ وقتی که تو در برابر سیل طوفان شهوت گل ایمان به خود را به گلخانه عفاف می بری و آن را در امان می داری.

خدایا تمامی سپاسم از این است که در این ماه گرانقدر به من عفت دادی و سپس بواسطه آن همه چیز به من رساندی. پس یاری ام کن تا در این گرداب دهشتزای شهوت، عفت خویش را مغروق نبینم که اگر چنین باشد دین خود را نیز در این حال می بینم.

پروردگارا باز هم از تو طلبی دارم؛ تو را به فرق شکافته ی علی (ع) قسم می دهم که مرا در این راه پر مشقت تنها مگذاری و به من قدرت دهی تا پس از این ماه نیز بر هوی و هوس های خود فائق آیم و حقیقتا برای رضای تو زندگی کنم؛ بدون هیچ عذر و بهانه ای.

خدای عزیزم خیلی دوستت دارم ...

یا علی - التماس دعا


 
استفتائات و دیدگاه‎های مراجع تقلید درباره‎ی حجاب و لباس
ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧  

سلام و تبریک صمیمانه ی خودم رو تقدیم تمامی روزه داران عزیز می کنم و به شدت التماس دعا دارم. همانطوری که همه میدونیم یکی از فواید ماه رمضان اینه که در این ماه فرصت داریم گناهان روزمره و احیانا کارهای ناجورمون رو (هر چند موقتی) ترک کنیم. گناهانی که تبدیل به عادت شده اند و قبه و زشتی آنها ریخته شده است اما همچنان گناه هستند و نافرمانی از حق تعالی. شاید برخی از ما سرمون رو مانند کبک توی برف کرده باشیم و نخوایم حقایق رو بپذیریم. اما بیاین نظرات بزرگان معاصر دینمون رو جویا شیم و به قول معروف از حاصل عمری مطالعه و تحقیق و تجربه اونها توشه ای برگیریم. یک بار برای همیشه!

امام خمینی (ره):
آنها که زن‌ها را می‌خواهند ملعبه‌ی مردان و ملعبه‌ی جوانان فاسد قرار بدهند، جنایتکارند. زنها نباید گول بخورند. زن گمان نکند این مقام زن است که بزک کرده بیرون برود، با سر باز و لخت؛ این مقام زن نیست، زن باید شجاع باشد، زن آدم‌ساز است، زن مربی انسان است.

حضرت آیت الله خامنه
ای:
آیا جنایتی از این بزرگ‌تر نسبت به زن هست که زن را با آرایش، مد و جلوه‌گری زیورآلات سرگرم کنند و از او به عنوان یک ابزار و وسیله استفاده کنند؟ امروز سر و سینه را از زیورآلات پر کردن و آرایش و مد و لباس را بت قرار دادن، برای زن انقلابی مسلمان ننگ است، چادر بهترین نوع حجاب و نشانه‌ی ملی ماست.

حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی:
حجاب بانوان در اسلام یکی از اموری است که از وقتی استعمارگران، چشم طمع به کشورهای اسلامی و غصب معادن و منابع طبیعی آنها دوختند، مورد حمله‌ی آنها قرار گرفت؛ زیرا چادر و حجاب زنان مسلمان را یکی از عوامل بزرگ برای بقاء استقلال شخصیت اسلامی کل جامعه‌ی مسلمانان و حفظ هویت اسلامی آن دیدند و آن را مانع سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خود شناختند.

آیا حجاب از ضروریات دین است؟ حکم کسانی که به آن بی‌اعتنایی می‌کنند چیست؟

پوشیدن جوراب نازک و بدن‌نما برای خانم‌ها در بیرون از منزل و انظار نامحرمان چه صورت دارد؟ و بیرون گذاشتن موهای سر از چادر و مقنعه توسط خانم‌ها در دید نامحرمان چگونه است؟

عدّه‌ای همراه با تبلیغات فرهنگی دشمن، در روزنامه‌ها و سخنرانی‌هایشان می‌گویند: چادر مشکی برای بانوان مکروه است و باید پوشش جدید، مانند مانتو و کت و دامن با رنگ‌های متنوع، جای‌گزین چادر مشکی شود. آیا چنین حرف و اقدامی صحیح است یا نه؟                                                        

نظر جنابعالی در مورد پوشیدن لباس‌هایی که عکس یا علامت مربوط به کشورهای غربی روی آن نقش بسته است چیست؟

برخورد زن همراه با چهره‌ی خندان و متبسّم با مردان نامحرم هنگام خرید از مغازه‌ها و سایر برخوردها چه صورت دارد؟

خندیدن زنان و دختران با صدای بلند در خیابان و یا انجام برخی حرکات دیگر که موجب جلب توجّه نامحرمان می‌شود چگونه است؟

برخی در مورد مسائل زنان اظهار نظرهای نامناسبی را ابراز می‌کنند، مانند بحث دوچرخه‌سواری یا ورزش بانوان، یا در مورد حجاب اظهار می‌دارند که به نظر ما کُت و دامن جهت حجاب کفایت می‌کند. نظر حضرتعالی در این زمینه‌ها چیست؟                                                                                                

برخی از مادران، فرزندان دختر خود را که به بلوغ شرعی نرسیده‌اند با سر و پای برهنه درخیابان‌ها و مجالس در حضور نامحرمان می‌آورند، مستدعی‌ است وظیفه‌ی والدین را در قبال فرزندان خود بیان بفرمایید و این بی‌اعتنایی چه صورت دارد؟                                                                                          

در صورتی که زن میداند مرد نامحرم به قصد لذت به صورت و دستهای معمولی زینت نشدهی او نگاه میکند، در این فرض پوشاندن صورت و دستها لازم است یا نه؟

حتما جواب این سوالات رو در ادامه مطلب بخونید...