چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

زیانهای چشم چرانی (2)
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢٧  

انحراف و هلاکت:
خداوند متعال در حدیثی قدسی درباره چشم چرانی می‌فرمایند: نگاه اول (تصادفی) مال توست ولی نگاه دوم به ضرر و زیان توست و نگاه سوم باعث انحراف و هلاکت تو است .

غرق شدن در فتنه
امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: نگاه بعد از نگاه، شهوت و میل جنسی را در دل می‌رویاند و همین برای غرق شدن صاحبش در فتنه کافی است .
در این روایت امام، فساد جنسی را به علت نگاه‌های مکرر همراه با شهوت و چشم چرانی معرفی می‌فرمایند.

در این باره امیرمؤمنان علیه السلام نیز می‌فرمایند: نگاه حرام راهنمای فتنه‌هاست.

فساد جنسی
امام رضا علیه السلام می‌فرماید: نگاه کردن به موهای زنان شوهردار و غیر آنها (از دختران و زنان بدون شوهر) حرام شده است؛ به دلیل این که این‌ گونه نگاه‌ها،‌ باعث تحریک جنسی مردان می‌گردد، و تهییج و تحریک، باعث فساد جنسی و انجام کارهای حرام و ناشایست می‌شود .

رویش فسق و دوری از مسیر هدایت
نقل شده است که حضرت عیسی علیه السلام به حواریین فرمودند: «از نگاه کردن به دختران اجتناب کنید، زیرا این نگاه، بذر شهوت و تمایلات جنسی است و باعث رویش فسق (در وجود انسان) می‌شود» .
در لسان العرب «فسق» به گناه و ترک دستورات خدا و انحراف از مسیر حق معنا گردیده است. چه بسا انسان با چشم چرانی ونگاه به زنان و دختران آنچنان اسیر و پایبند شهوت شود که از دین خدا و مسیر هدایت خارج گردد و تمام فکر و ذکرش ارضای غریزه‌ جنسی شود.