چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

شهیده حجاب
ساعت ٤:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٧  

"هزاران مصری روز دوشنبه در تشییع جنازه یک زن مسلمان که هفته گذشته با ضربات چاقو توسط یک نژادپرست در دادگاهی در آلمان به قتل رسید شرکت کردند.
به گزارش رسانه های خارجی، «مروه شربینی»، زن 32 ساله که از سوی مطبوعات مصر لقب «شهیده حجاب» گرفته است پس از آنکه به خاطر داشتن حجاب و روسری مورد توهین یک جوان در شهر درسدن آلمان قرار گرفت چهارشنبه گذشته با حضور در دادگاه از او شکایت کرد اما متهم در دادگاه و مقابل چشمان قاضی، این زن را با ضربات چاقو به قتل رساند!
«آلکس» جوان 28 ساله روسی تبار متهم است که در اوت 2008 زمانی که «مروه» و دخترش در یک پارک کودکان مشغول بازی بودند مزاحم این زن شده و او را به خاطر محجبه بودن «تروریست» خوانده است.
جسد این زن که در زمان قتل باردار بود اخیراً به زادگاهش در مصر بازگردانده شد و هزاران مصری خشمگین روز دوشنبه در تشییع جنازه این زن اهل شهر اسکندریه شرکت کردند.
این حادثه که منجر به مجروح شدن شوهر این زن نیز شده، خشم مصری ها را برانگیخته به نحوی که بسیاری از آنها واکنش آلمان به این حادثه را خفیف دانسته اند.
براساس این گزارش مصری های شرکت کننده در تشییع جنازه این زن 32 ساله با سر دادن شعارهایی علیه آلمان می گفتند: «آلمانی ها دشمنان خدا هستند و ما انتقام قتل او را خواهیم گرفت.» و به علاوه خواهان موضع شدیدی از سوی حسنی مبارک رئیس جمهور مصر درباره این حادثه شدند."

کاش زنان جامعه ی ما هم کمی قدر آزادی و شآن اجتماعی شون رو می دونستن؛ کاش زنان جامعه ی ما هم اینقدر محکم جلوی ضد ارزش ها می ایستادند؛ کاش زنان جامعه ی ما هم ارزش خود و ارزش حجاب و پوشش رو می دونستند؛ کاش بعد از انقلاب سیاسی انقلاب فرهنگی هم کرده بودیم؛ کاش تو مدرسه هامون حداقل یکبار آیه های حجاب رو برای دخترانمون خونده بودیم و تفسیر کرده بودیم؛ کاش اینقدر جوونای جامعه مون نسبت به مسائل شرعی ناآگاه و در نتیجه بی تفاوت نبودند؛

اما به قول معروف کاشکی رو کاشتند در نیومد... (یعنی بابا به عمل کار بر آید به سخن دانی نیست)

 


کلمات کلیدی: شهیده حجاب