چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

سوال : اجبار شوهر به بی حجابی
ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٢/٩  

با سلام خدمت خوانندگان عزیز وبلاگ

یکی از بازدیدکنندگان دچار مشکلی شده و سوال خود را بصورت ذیل مطرح نموده است. از دوستان دیگر نیز تقاضا دارم پاسخ مورد نظر خودتون رو بفرمایید:

سلام من مدت 1سال ونیم هستش که با یکی از بچه های دانشگاهمون ازدواج کردم.ما از شهر های متفاوتی میباشیم با فرهنگ های متفاوت.من قبل از ازدواج به همسرم گفتم حاضر نیستم حجاب و چادرم را بردارم و ایشان قبول کردند.اما از روز بعد از عقد به من گیر سمج داده حجابت را بردار.در جمع خانواده من مثل آنها باش.اما من تا امروز خیلی مقاومت کرده ام.حتی ب خاطر این موضوع خیلی بحث میکنیم حتی یکبار سیلی ب من زد اما بعدش پشیمان شد و دلجویی کرد.این بحث ها زمانی که من به شهر آنها میروم بیشتر اوج میگیرد.بعد از عروسی هم قرار شده در شهر آنها زندگی کنیم.من بارها بهش میگویم من ک قبل از ازدواج بهت گفتم حجابم را ب هیچ عنوان بر نمیدارم چرا آن موقع قبول کردی ولی الآن ساز مخالف میزنی.جواب سر بالا میدهد.نمیدانم چکار کنم دارم کلافه میشوم.گفته است روز عروسی باید رویت باز باشد بهش میگویم غیرتت کجا رفته 2تا فحش بارم میکند.نمیدانم چگونه قانع اش کنم یک راه حل به من نشان دهید نمیخواهم همسرم را از دست بدهم.ما هر دو همدیگر را خیلی دوست داریم.کمکم کنید.
**************
با سلام و عرض ادب
1. گام اول در نظر داشته باشید که مرد نمی تواند زن را به پوشش خاصی مجبور کند مگر این که حجاب اسلامی با آن پوشش مراعات نگردد. در واقع از نظر شرعی همسر شما نمی تواند شما را وادار به بی حجابی در مقابل نامحرم کند. پس اجبار شوهر، دلیلی بر بی حجابی نخواهد بود.
2.فرمودید که ایشان تاکید دارد در جمع خانواده مثل انها باشید؛ در صورت نبود نامحرم می توانید در حضور پدرشوهر و بقیه محرم های فامیل بدون حجاب ظاهر شوید.
3.می توانید از دوست صمیمی همسرتان (کسی که همسر شما با وی احساس راحتی می کند حتی خواهر ایشان، والدین ایشان و یا بزرگانی از فامیل) کمک بگیرید. البته دقت کنید که این کمک گرفتن، صورت گلایه کردن به خود نگیرد.
4.راه سختی پیش  رو دارید برای تغییر دیدگاه همسرتان...اما با توکل به خدا و از راه عاطفه و محبت می توانید بذر ایمان خود را در دل همسرتان کاشته و در دراز مدت برداشت کنید. لطفا از مشاجره بپرهیزید و صبر داشته باشید
5.ازدواج اهداف مختلفی داره
رسیدن به آرامش و تکامل هم شامل میشه
اگه اعتقاداتت جزئی از وجودت شده در صورتی که بخوای بزاریش کنار آرامش حقیقی رو از دست دادی و تکامل هم دور از دسترسه ...پس سعی کن هم ایمانتو حفظ کنی هم علاقه به همسرت رو ... این ایمان به خدا و محبت به همسر با چاشنی صبر، مشکل شما رو حل خواهد کرد...