چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

نکته دان حجاب
ساعت ٢:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱۱/٢٦  

هر انسانی یک بعد شخصیتی داره و یک بعد جنسیتی. زن بی حجاب با جنسیت خود وارد جامعه می شود؛ از طرف دیگر مردان هم برخی با جنسیت خود وارد جامعه می شوند و برخی با شخصیت خود. در تقابل دو گروه از زنان و مردانی که با جنسیت خود در جامعه حضور یافته اند، این مردان هستند که بر زن غلبه پیدا می کنند. زیرا جنسیت مرد از جنسیت زن قوی تر است و سود جو تر ... !

در یکی از شعر های مولانا چنین تعبیری از زن و مرد وجود دارد: زن آتش است و مرد آب. هرگاه آب و آتش بدون حجاب مقابل هم قرار بگیرند آب بر آتش غلبه خواهد کرد و آن را خاموش می کند؛ اما اگر این دو با حجاب در مقابل هم قرار بگیرند این آتش است که آب را می جوشاند ... !

امام خمینی (ره) فرموده اند: اسلام نمی خواهد زن به عنوان یک شیء و یک عروسک در دست مردان باشد؛ اسلام می خواهد شخصیت زن را حفظ کند و از او انسانی جدی و کارآمد بسازد.

امام خامنه ای فرموده اند: آیا جنایتی بزرگتر از این نسبت به زن هست که زن را با آرایش، مد و جلوه گری سرگرم کنند تا از او به عنوان وسیله استفاده کنند.

برهنگی ارزش زن را از بین می‏برد و او را تا حد یک کالا وجنس پست می‏کند و ارضای غریزه جنسی به معنی همگانی و همه‏ جایی‏ کردن مساله جنسیت نیست. زنی که تن و اندام خود را در معرض ‏دید می‏گذارد می‏خواهد با زنانگی خود جایی برای خود در دل‏ها یا شخصیت‏ها بیابد نه انسانیت‏ خود . وقتی کار به اینجا می‏کشد که‏ دیگر بر زن نه به عنوان یک موجود دارای شخصیت و هویت‏ بلکه از اجزای بدن او صحبت می‏آید و از س*ک*س بودن سر و سینه و پای زن ‏چنان بحث می‏شود که از مزه گوشت گردن و قلوه گاو و ران گوسفند . بزرگترین لطمه به خود زن وارد شده است.

بی‏بند و باری در پوشش، بی‏بند و باری در تحریک است و بی‏بند و باری در تحریک بنیاد خانواده را متلاشی می‏کند. غریزه‏ جنسی یکی از علل مهم ازدواج و به وجود آمدن خانواده است . اما پس از ازدواج هرچه زمان می‏گذرد ، نقش غریزه جنسی در حفظ دوام‏ خانواده کمتر می‏شود و به جای آن نقش عشق تفاهم و وفاداری در بقای خانواده بیشتر می‏شود . باید گفت که بی‏لباسی ،عریانی و خود نمایی ، آفت زندگی خانوادگی است و در یک کلام‏ بی‏ حجابی ریشه درخت‏ خانواده را می‏خشکاند . . .

ضمنا یه خبر جالب: در شمال تهران از هر 3 ازدواج 1 مورد به طلاق ختم می شود ! به نظر شما چرا ؟


کلمات کلیدی: پسر ،دختر ،حجاب ،طلاق