چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

آیا کاور کفایت می کند؟
ساعت ۸:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٢٤  

حجاب مختص زنان نیست. حجاب برآمده از صفت حیا و عفت است؛ در نتیجه از آن مردان و زنان می باشد. حجاب قلعه ای است پنج ضلعی. اما صرفا پوشش و کاوری فیزیکی و ظاهری نیست.

دیوار اصلی این قلعه حجاب در قلب و فکر هست. برای اینکه فرد مؤمن (مرد و زن) خودش را از اندیشیدن و فکر کردن و ایجاد شدن احساس عاطفی غریزی نسبت به نامحرم محفوظ نگه دارد.

دیوار دوم قلعه حجاب در رفتار. مشترک بین زنان و مردان (تاکید ویژه بر زنان). رفتار به گونه ای نباشه که میدان مغناطیسی جاذبه های جنسیتی در مقابل نامحرم (نا محرم به معنی مهاجم و بیگانه نیست، یعنی کسی که در حیطه محارم ما قرار نمی گیرد. حتی پسر دایی و پسر عمو و دختر خاله و دختر عمه)

دیوار سوم قلعه حجاب در گفتار. مشترک بین زنان و مردان (باز هم تاکید ویژه بر زنان). زیرا تن ویژه ای در صدای زنان هست که در صدای مردان نیست. میبینید هر جایی که قرار باشه از توی بلندگو و پیجرها از صدایی استفاده بشه اون صدای زن خواهد بود (حالا خوب یا بد)

دیوار چهارم حجاب در نگاه. مشترک بین زنان و مردان (تاکید ویژه بر مردان). نگاه ها مدیریت شده باشه و افراد خود کنترلی داشته باشند.«قل للمومنین یغضوا من ابصارهم » به مومنین بگو چشم های خویش را بپوشانند. نگاه کردن مرد به بدن زن نامحرم چه با قصد لذّت و چه بدون آن حرام است و نگاه کردن به صورت و دستها، اگر با قصد لذّت باشد، حرام است، بلکه احتیاط واجب آن است که بدون قصد لذت هم نگاه نکنند و نیز نگاه کردن زن به بدن مرد نامحرم حرام است.

دیوار پنجم قلعه که در حجاب در اینجا قرار میگیره حجاب فیزیکی یا جسمانیه. مشترک بین زنان و مردان (تاکید ویژه بر زنان به خاطر تمایزات ویژه جنسیتی آنها)

---------------------------------------

نظر دختری که تا 5 سال پیش توی اسپانیا زندگی میکرده در مورد حجاب: حجاب یعنی پوشش، یعنی آراستگی، یعنی شما طوری راه بری توی جامعه –حالا هر جامعه ای، حتی هاوایی، حتی جزایر قناری- که جلب توجه نکنه. که باعث بشه شما در امنیت کامل راه بری.

نظر یک دختر تهرانی در مورد حجاب: حجاب چیزی هستش که بوسیله ی اون ما در واقع حریم خودمون را با دیگران مشخص می کنیم و اینکه هر کسی نمیوته به این حریم وارد بشه و ما بعنوان یه دختر مسلمان وظیفه داریم از این گوهر دفاع کنیم، حالا بوسیله ی حجاب و در معنای عام تر به نظر من عفاف.

نظر شما در مورد حجاب چیه؟