چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

حجاب و مهربانی زنان
ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢٩  

یکی از انگیزه های اساسی برای رفتار خوب بانوان در بخش های مختلف رو میتونیم خصلت مهربانی در نظر بگیریم. از همین خصلت مهربانی هم هست که زنان مادری می کنند؛ از همین خصلت مهربانی هست که همسری می کنند و در ارتباط با همسرشون نقش مهربان تر رو بعهده میگیرن. اگرچه مردان هم باید مهربان باشند و مهربانی بکنند منتها این قوت و قدرت مهربانی کردن در خانمها زیاده و حتی زیاد تر از آقایون هم هست.

اما خانم ها باید مواظب باشند مهربانی خود را کنترل شده عرضه کنند. در مقابل هر تقاضای مهربانی مهربانی نکنند و این میتونه انگیزه ای باشه برای حجاب. شما وقتی با نامحرم برخورد می کنید به او مهربانی می کنید و خودتون رو از او میپوشانید و باز در همین مرحله به او این مهربانی را نمی کنید که بخواهید به او لذت خوشایند زودگذر حرامی بچشانید که خانوادش رو به هم بریزه و خیلی چیزای دیگه. هم مهربانی میکنید هم مهربانی نابجا نمیکنید.یعنی زنان از سر مهربانی خود را می بپوشانند تا بر دیگران تأثیر منفی باقی نگذارند. وقتی کسی از آثار بی حجابی خودش مطلع بشه و بگه به من چه خودش متوجه میشه که داره به نوعی نامهربانی میکنه.

حالا ممکنه یکی بگه من دلم نمیخواد مهربانی و ایثار  کنم؛ خب آقایون مهربانی و ایثار کنند نگاه نکنند! جواب اینه که البته آقایون نگاه نکنند به خودشون رحم کردند؛ یعنی مهربانی به خانم ها نکردند. اما این توصیه است که از دو جهت مطرح شده. هم آقایون باید چشم خودشون رو بپوشونند و هم آقایون باید حجاب داشته باشند. از اونجا که حجاب (در رفتار، گفتار و پوشش) تنها برای خانم ها نیست ، آقایونی که حجاب دارند اونها هم دارن به خانم ها مهربانی می کنند. اونایی که میخوان به هر نحوی شده دلبری بکنند دارن به افراد جامعه ی خودشون بی رحمی می کنند. اما بحث نگاه کردن آقایون با انگیزه های دیگری مطرح میشه. مثل صیانت از آرامش روحی و رشد معنوی خودشون. حالا اگه دختری بگه من نمیخوام مهربانی کنم این ریشه در نامهربانی هایی هست که به این دختر شده. که یکی از عوامل تقویت کننده ی حجاب محبت پدر، برادر و همسر به خانم هست. پیامبر (صلی الله علیه و آله) میفرمایند اینقدر جبرئیل امین به من در مورد خانم ها و محبت به آنها سفارش کرد که من احساس کردم اف گفتن به خانم ها هم حرامه !