چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

جذابیت زن
ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/٩  

جذابیت زن برای اطرافیان در محیط کاری یا آموزشی 3 دلیل عمده می تواند داشته باشد: 1. نظم و انضباط و توانمندی در کار و رتبه درسی 2. اخلاق ملایم در روابط مناسب 3.جاذبه های زیبائی صورت و خوش اندامی.

علاقه اطرافیان به خاطر دو ویژگی اول و دوم، عادی، کنترل شده و پسندیده است. اما علاقه به خاطر ویژگی سوم دارای پیامدهائی چه بسا ناخواسته و غیر قابل جبران است. ناخودآگاه دل های مریض و افکار آلوده جذب این جاذبه می شوند و مطمئنا زن را با چالش بزرگی درگیر می کنند و غالب اوقات بازنده و کسی که چیزی از دست میدهد زن است. یک مرد هوسران، چشم چران، بی بند وبار چه چیزی برای از دست دادن دارد؟ اما یک زن یا دختر اصیل و پاک، نجیب و با حیا چیزهای ارزشمندی برای از دست دادن دارد. آیا اگر چنین دختری با پوششی یا رفتاری یا طرز برخوردی به قول معروف غلط انداز در اجتماع ظاهر شود در مقابل چنین مردانی امنیت خواهد داشت؟! امنیت جانی تنها بخشی از امنیت را تشکیل می دهد. امنیت عاطفی، امنیت روانی، امنیت احساسی همه مهم هستند. از این رو برای زنان متأهل برای جلوگیری از اختلال عاطفی در نظام خانواده نیاز به مراقبت دارد و برای خانم های مجرد به خاطر جلوگیری از سوء استفاده دیگران و کنترل احساسات زودگذر و ناپایدار نیاز به مراقبت دارد. از این جهت در فرهنگ اسلام برای رعایت حریم ها راهکارهای مناسبی ارائه شده است. در مواردی که احتمال خطر بسیار شدید است از آن به عنوان حرام یاد شده است و در مواردی که احتمال خطر کمتر است از آن به عنوان مکروه یاد شده. آرایش خانم ها در برابر نامحرم به گونه ای که جلب توجه کند از مواردی است که احتمال لغزش در آن بسیار است لذا از آن به عنوان حرام یاد شده است. چنان که در قرآن مجید به زنان با ایمان هشدار داده است که «و لا یبدین زینتهن الا لبعولتهن» و زیورهایشان را جز برای شوهرانشان آشکار نکنند... (سوره نور، آیه 31)