چرا حجاب ؟

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد // معاون سازمان سیا :‌ فعلاً پروژﻩای که بخواهیم فکر کنیم ایران مثل عراق است، منتفی است؛ برویم ببینیم آیا مـﻰتوانیم ایـﻦها را بـﻰغیرت کنیم! // شهید مطهری: کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد // توجیه گری بدترین آلت شیطان است // طبق فتوای تمامی مراجع تقلید استعمال طلا (زرد و سفید) برای مردان حرام است

پرسش و پاسخ 5 / لطفا نظر خود را بیان کنید
ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۱۳  

با سلام
از دوستم در مورد حجاب مطلبی رو شنیدم مبنی بر اینکه لزوم داشتن حجاب اسلامی در زمان پیامبر یا لااقل در بین عربها که چشم چرانی بیشتر رواج داره، بیشتر احساس می شد و الان با وجود عادی شدن خیلی موارد از جمله حضور کامل خانمها در جامعه، دیگه الزامی برای داشتن حجاب اسلامی نیست .
من سعی کردم در حد توانم براش از لزوم داشتن حجاب بگم. احساس می کنم موارد دیگه ای رو هم می شه عنوان کرد که به ذهن من نرسیده. اگر کسی خصوصاً مدیر وبلاگ می تونه در این مورد نظراتی برام بنویسه ، ممنون می شم.

**************

سلام ؛ ممنون از حضور شما
 تا انسان، انسان هست شهوت و شیطان و نفس انسان هم هستند و او را تنها نخواهند گذاشت؛ در این برهه از زمان نه تنها چیزی عادی نشده بلکه شاید بدتر هم شده باشد با وجود شگردهای جدید و جذاب شیطان برای جذب جنس مخالف و ایجاد فحشا. اندکی تامل در آمار های روابط نامشروع جنسی و بی اخلاقی ها نه تنها در کشورهای غربی بلکه در کشور اسلامی ما نیز از اهمیت بیش از پیش حجاب و عفاف و حیا پرده بر می دارد.
**************
 
 
آیا در عصر کنونی حجاب لزومی دارد یا خیر؟
 
نظر شما چیست؟