آیا کاور کفایت می کند؟

حجاب مختص زنان نیست. حجاب برآمده از صفت حیا و عفت است؛ در نتیجه از آن مردان و زنان می باشد. حجاب قلعه ای است پنج ضلعی. اما صرفا پوشش و کاوری فیزیکی و ظاهری نیست.

دیوار اصلی این قلعه حجاب در قلب و فکر هست. برای اینکه فرد مؤمن (مرد و زن) خودش را از اندیشیدن و فکر کردن و ایجاد شدن احساس عاطفی غریزی نسبت به نامحرم محفوظ نگه دارد.

دیوار دوم قلعه حجاب در رفتار. مشترک بین زنان و مردان (تاکید ویژه بر زنان). رفتار به گونه ای نباشه که میدان مغناطیسی جاذبه های جنسیتی در مقابل نامحرم (نا محرم به معنی مهاجم و بیگانه نیست، یعنی کسی که در حیطه محارم ما قرار نمی گیرد. حتی پسر دایی و پسر عمو و دختر خاله و دختر عمه)

دیوار سوم قلعه حجاب در گفتار. مشترک بین زنان و مردان (باز هم تاکید ویژه بر زنان). زیرا تن ویژه ای در صدای زنان هست که در صدای مردان نیست. میبینید هر جایی که قرار باشه از توی بلندگو و پیجرها از صدایی استفاده بشه اون صدای زن خواهد بود (حالا خوب یا بد)

دیوار چهارم حجاب در نگاه. مشترک بین زنان و مردان (تاکید ویژه بر مردان). نگاه ها مدیریت شده باشه و افراد خود کنترلی داشته باشند.«قل للمومنین یغضوا من ابصارهم » به مومنین بگو چشم های خویش را بپوشانند. نگاه کردن مرد به بدن زن نامحرم چه با قصد لذّت و چه بدون آن حرام است و نگاه کردن به صورت و دستها، اگر با قصد لذّت باشد، حرام است، بلکه احتیاط واجب آن است که بدون قصد لذت هم نگاه نکنند و نیز نگاه کردن زن به بدن مرد نامحرم حرام است.

دیوار پنجم قلعه که در حجاب در اینجا قرار میگیره حجاب فیزیکی یا جسمانیه. مشترک بین زنان و مردان (تاکید ویژه بر زنان به خاطر تمایزات ویژه جنسیتی آنها)

---------------------------------------

نظر دختری که تا 5 سال پیش توی اسپانیا زندگی میکرده در مورد حجاب: حجاب یعنی پوشش، یعنی آراستگی، یعنی شما طوری راه بری توی جامعه –حالا هر جامعه ای، حتی هاوایی، حتی جزایر قناری- که جلب توجه نکنه. که باعث بشه شما در امنیت کامل راه بری.

نظر یک دختر تهرانی در مورد حجاب: حجاب چیزی هستش که بوسیله ی اون ما در واقع حریم خودمون را با دیگران مشخص می کنیم و اینکه هر کسی نمیوته به این حریم وارد بشه و ما بعنوان یه دختر مسلمان وظیفه داریم از این گوهر دفاع کنیم، حالا بوسیله ی حجاب و در معنای عام تر به نظر من عفاف.

نظر شما در مورد حجاب چیه؟

/ 31 نظر / 51 بازدید
نمایش نظرات قبلی
همه به اسم روژان و سیما می شناسمم

سلام نمی دونم کسی به گفته های من توجه کنه یا نه من دختری ام که تا حالا صدتا گناه کردم ودلیل این همه گناهم را توجه زیاد به بی حجابی میدونم بای

ارامش

واقعا که خوب ملت بیچاره رو سر کار گذاشتید اصل رو ول کردید چسبیدید به فرع

محدثه

سلام مطالب خیلی مفید واقع شد . زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سال ها به اجبار خواهیم خفت. موفق باشی[گل]

یک خواننده

حجاب یعنی یک محافظ. ما که مدام میریم لب دریا و دنبال صدف میگردیم و میگیم خوشگله, کاش این جمله هیچ وقت یادمون نره: زن با حجاب مانند مرواریدی در صدف است.

سارا

حجاب زینت زن است

حجاب باید باشد تا چشم بد به همدیگر نیفتد و شا’ن و منزلت فرد حفظ شود

رها...

به نظر من حجاب چیزی فراتر از اونیه که اکثریت ما فکر می کنیم حقیقت اینه که اکثر ما تا اسم حجاب میاد یاد چادر و مانتو و روسری میفتیم در حالی که این گوشه ای از معنی حقیقی حجابه اما چون توی جامعه به وضوح دیده می شه اکثرا آدمای سود جو هم اونو جلوه می دن برای اینکه بگن آره ببین این آزادی تو رو سلب می کنه!در حالی که از نظر من حجاب اگه به معنای حقیقی حفظ بشه یعنی هم حجاب ظاهر و هم حجاب باطن و کردار و رفتار یه آرامشی رو بهت میده فرای امنیت فرای گوشه کنایه های اطرافیان!ولی...به شرطی که اینو باتور داشته باشی حجاب رو باور داشته باشی...باور هاتو باور داشته باشی!اون وقت می بینی که چه جوری دنیای سنگی امروز جلوی چشمای تو سبز سبز میشه...خالص میشه پاک میشه آسمونی و خدایی میشه...!کافیه باورش کنی...باور کن!

بانوی مسلمان

همیشه مقوله حجاب و حیا باهم گفته میشه پس نمیشه پوششت مناسب باشه ولی رفتارت سبکسرانه باشه . حجاب یعنی دقت در پوشش ، گفتار ،رفتار ، نگاه و ...