حجاب این بانو مانع پیشرفتش نشد...

شبستان: مریم هاشمی بانوی 22 ساله ووشوکار کرمانشاهی :  5 سال است ووشو را به صورت حرفه ای کار می کنم و در این مدت هم عضو تیم ملی بوده ام.

هاشمی در گفتگویی به کسب مقام اول جهانش در سال 2013 در کشور مالزی اشاره کرد و گفت: امسال با توکل به خدا توانستم در وزن 65 کیلوگرم مجدداً مدال طلای این مسابقات را به گردن بیاویزم. وی به اهدای مدال خود در سال 1390 به مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در دیداری که با حضرت آقا داشتم به رسم مهمان نوازی و خوش آمد گویی مدالم را از طرف خودم و امت شهید پرور کرمانشاه به ایشان تقدیم کردم. دارنده مدال طلای وزن 65- کیلوگرم ووشو جهان، گفت:در مالزی هنگامی که مدال طلا را به گردن آویختم از همانجا تصمیم گرفتم این مدال را مجددا به حضرت آقا تقدیم کنم.

وی در پاسخ به خبرنگار شبستان در خصوص اینکه رهبر معظم انقلاب خطاب به شما فرمودند شما در این مسابقات هویت زن مسلمان ایرانی را به نمایش گذاشتید، نظر شما راجب فهوای کلام ایشان چیست، گفت: برای زنان مسلمان حجاب و عفت گوهری است که از حضرت فاطمه(س) به ارث رسیده، لذا باید در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری با حفظ و نگهداری از این میراث، هویت زن ایرانی را به درستی در جهان معرفی کنیم و من خوشحالم که به عنوان نماینده زنان و پاسداران جمهوری اسلامی با رعایت حجاب پرچم کشور عزیزم را به اهتزاز در آوردم.

مریم هاشمی، با اشاره به اینکه من به عنوان یک ورزشکار مسلمان حجابم را بالاتر از هر نوع مدالی می دانم، افزود: امیدوارم با این کار توانسته باشم دل مقام معظم رهبری را شاد کنم و سخنان ایشان تا همیشه در ذهنم حک می شود.

وی با بیان اینکه ورزش دنیا با تلاش های جمهوری اسلامی ایران حجاب را به عنوان پوشش اسلامی پذیرفته است، بیان کرد: ما باید در عرصه های بین المللی با حفظ حجاب و عفت ثابت کنیم که زنان مسلمان همواره پیشتاز میدان هستند و حجاب برایشان محدودیت نیست.
اعتقاد قلبی مریم به حجاب: دختران ورزشکار ایران قبل از پرچم کشور در عرصه های بین المللی پرچم حجاب و عفت و آبروداری را بالای سر می برند. ورزش دنیا با تلاش های جمهوری اسلامی ایران حجاب را به عنوان پوشش اسلامی پذیرفته. پیش تر در ووشو غیر از بانوان ایران هیچ کشوری از حجاب استفاده نمی کرد اما اکنون مصر،‌ ترکیه‌، لبنان و چند کشور اسلامی دیگر از حجاب استفاده می کنند و از رییس فدراسیون ما خواسته اند که از مقنعه هایی که ما استفاده می کنیم در اختیارشان قرار دهند.

***********

پس با حجاب هم میشه موفق بود؛ فریب تبلیغات پوچ رسانه ها را نخوریم...

/ 28 نظر / 63 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خادم الزهرا

کـمـک کـن مـثـل مشهد، شهر رؤيا دلـم پـر ازدحـام از نـور بـاشــد پـر از پـرواز کـفـتـرهـاى کوچک سـرم سـبـز و دلـم پـر شور باشد شهادت امام رضا (ع)تسلیت باد. [گل]

نرگس

سلام.خیلی ممنونم که سر زدید. من تمام تلاشمو میکنم.خدا کمکم میکنه تا حالا هم احساس میکنم تا حدود زیادی موفق بودم.از این به بعدشو خدا کمکمون کنه.

saba

سلام وبت عالیه به منم سربزن.

طهورا

دمش گرم...

ریحانه

سلام پس کو [رویا] چادرش[وحشتناک] فرقی با بقل دستیش نمی کنه فقط مقنعه سرشه اینم که مثل اون بلیز شلواره[وحشتناک]

سکوت شب

چرا هنوز متوجه این موضوع نشدین 98 درصد افراد که مصاحبه میکنن چیزی غیر از اون هستن که جلو دوربین هستن؟ واقعا متاسفم کمی اطلاعات واقعی پیدا کنین؟ مجریان ،بازیگران، بازیکنان، سیاستمدارنی رو اصلا سراغ ندارین فکر کنم که جلو تصویر چطور دم از اخلاق و انسانیت میزنن ولی به خانواده خودشون بدترین و کثیف ترین کارها رو انجام میدن؟ از باریگران برنامه فتیله جمعه تعطیله کمی تحقیق کنین ببینین خانم اول یکی از اونها داره چه رنجی میکشه با اینکه هنوز زن رسمی اون بازیگر هست ولی مصاحبه های اون بازیگر را هم ببینین؟ بازم بگم؟ خیلی ها هستند بازم بگم؟ بازیگر؟ سیاستمدار؟

مهدیه

واقعاحرفاتون متاثرم کرد

بانوی مسلمان

ای ول داری مریم خانم [قلب]

م.ر

وبلاگتون بسیار عالیه [دست]من خیلی استفاده کردم.[تایید]خوشحال میشم به منم سر بزنید[هورا] با تبادل لینک هم موافقم.[گاوچران] ممنون[پلک]

و

اولین وبلاگی بودکه درمورد حجاب دیدم افتخارمیکنم که بالاخره یه جوونی پیداشده که درمورد حجاب فکرمیکنه امیدوارم باایمانمون وباحجابمون وبانمازهای اول وقتمون وبادعاهای ازته دلمون بتئنیم زمینه ظهور یوسف زهرا(عج) فراهم کنیم الهی به امیدتو...