چیزی که عوض داره گله نداره ...

زن و مردی که از صبح تا شب، همه جور ارتباطات عاطفی با همه دارند، شب نیازی به هم ندارند. امروز دختر شیعی ما زیبایـﻰهایش را در جامعه نمایان می کند و فکر مـﻰکند که به عالم فخر مـﻰفروشد، درحالـﻰکه به خانوادﻩی پنج سال بعد خودش خیانت مـﻰکند. یعنی بذری را که پاشیده دختران دیگر یاد گرفتـﻪاند، و پنج سال بعد همین دختران در معرض دید شوهر خودش قرار مـﻰگیرند. حالا نوبت دختران جوان دیگری است که مهر مردش را به خود جلب کنند. شوهر بیرون از خانه سیر مـﻰشود و شب هیچ عاطفـﻪای نسبت به این زن ندارد. تازه به ایـﻦجا که مـﻰرسد، زمان دعای توسل و اماﻡزادﻩها مـﻰشود، یا ایـﻦکه دنبال چیزی مـﻰگردد که به خورد شوهرش بدهد تا مهرش در دل او بیافتد. خودت پنج سال پیش مهر شوهرت را در خیابان و با آن وضع حجاب باطل کردی، حالا زندگی کن!

من اصلاً از دین حرف نمی زنم، مـﻰخوام بگم که گاهی اوقات کشتـﻰای را سوراخ مـﻰکنیم و کیف مـﻰکنیم که آب بالا مـﻰزند، غافل از ایـﻦکه خودمان چهار ساعت بعد در آن غرق مـﻰشویم. الان یک لـبخند زدی، زیبایی خودت را نشان دادی، راه رفتی، و چند نفر را دیدی و تو را دیدند و تمام شد، بعد چی؟ این کارها در جامعه باب شد و تو باب کردی، درحالـﻰکه مـﻰتوانستی این باب را ببندی و نبستی، حالا برو زندگی کن، آیا در خانواده به تو خوش مـﻰگذرد؟ قول مـﻰدهم که نمـﻰگذرد! شک نکن. به چهار روز اول که داماد یا عروس قرباﻥصدقـﻪی هم مـﻰروند، نگاه نکن، جامعه اجازه نمـﻰدهد این چیزها برایت بماند. این جامعه عشق تو را از تو خواهد دزدید! این کجای دین بود؟ مگه حالا بحث حساب کتاب و فشار قبر مطرحه یا اینکه حرف از عذابه؟

با تشکر صمیمانه از حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد

/ 41 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ضد حجاب

بابا حجاب چیه ؟ خداییش یه کم فکر کنید!اون دوگوله ها رو به کار بندازین... یعنی تمام دنیا که حجاب ندارن مشکل دارن و مملکت ما مملکت گل و بلبله ؟؟؟؟ همین حجاب و محدودیت ها باعث میشه که کسانی مثل شما با دیدن چند تار موی زن احساس بدی بهتون دست بده!!!! واقعا براتون متاسفم که خودتون رو محدود کردین توی این موضوعات پیش پا افتاده...این مسائل خیلی وقته که توی دنیای مردن حل شده!شما باز هم دارین از چادر و مقنعه حرف میزنید؟؟؟؟ شاید فکر کنید که من هم مثل بعضیا تحت تاثیر ماهواره و غرب قرار گرفتم!ولی اینطور نیست دوست عزیز...یه مقدار با دید بازتر به این مسائل نگاه کنی کاملا متوجه میشی که مسئله ی حجاب اصلا مسئله ی مهمی نیست...

زهرا

تبریک میگم به خاطر وبلاگتون . چون شاید خیلی ها یه ذره هم که شده به خودشون بیان. مطالب خوبی بود. مرسی. بااجازه لینکتون می کنم. [لبخند] یاحق.

بنده

سلام خسته نباشی ما مکلف به امجام وظیفه ایم نه نتیجه.

زهرا

سلام.خسته نباشید.من قبلا هم برای پرسیدن سوال مزاحمتون شده بودم.الآن هم برای همین دوباره اومدم.تا اون جایی که من واقعا برای فهمیدن و درک این که چه حجابی داشتن مانع از خدای نکرده تحریک آقایون میشه فهمیدم که بیرون بودن موی ما خانم ها البته نه چندان زیاد برای آقایون تحریک برانگیز نیست.پس چرا باید حجاب رو اون طور که توصیه شده رعایت کرد ؟مخصوصا پوشیدن چادر؟من خیلی دوست دارم دلایل بسیار محکمی برای پوشش داشته باشم.دلایلی که هیچ وقت سست نشه.ازتون خواهش میکنم منو در این رابطه راهنمایی کنید و نظرتون رو بگید.برای من واقعا سواله که آخه چرا؟چرا باید آدم چادر رو با تمام محدودیت هاش که انکارناپذیره بپوشه در حالی که اگه موضوع تحریک آقایون باشه بدون چادر حتی با بی حجابی نه چندان زیاد مشکلی بوجود نمیاد. در رابطه با پوشش کامل هم همینطور.آخه قرارنیست که آقایون با بیرون بودن یه ذوره از موی ما تحریک بشن.خیلی خیلی خیلی شرمنده و البته بسیار سپاسگزارم.منتظر جواب شما هستم.خداهمراه همیشگی شما.

علیرضا

سلام مطلبت به حق بود معمولاَ به کسانی که حجاب خود را رعایت نکرده اند یا آرایش کرده اند به دید یک شهوتی نگاه می کنند که آمده اند چیزی نصیبشان شود یا اینکه خود را عرضه کنند. حجاب زنها نه فقط برای ارزش به خودشان است بلکه ارزش به طرف مقابل نیز می باشد.

رایحه

آنا نکه خاک رابه نظر، کیمیا کنند آیا بود که گوشه چشمی، به ما کنند سلام : مطلب جالبی انتخاب کردید باپست جذاب مشاعره شعرا منتظر نظرات ارزشمندتان هستم

خسته

من نمیدونم از این وبلاگای حجاب چطوری یه تحقیق در بیارم بابا ادم خجالت میکشه این مطالب رو سر کلاس بخوانه[خجالت]

رضا

واقعا قشنگ بود[گل]

اتفاقا زهرا خانم من که خودم با یه ذره بیرون بودن مو بیشتر تحریک میشم تا اینکه تمام موهای طرف رو ببینم نمیدونم چطوری این حرف رو زدید

ریحانه

نمیدونم چرا هیچوقت مسائل زنان حل نمیشه. اما مردها حتی سختترین حکمشان یعنی جهاد هم حل شده و کسی سوال ندارد هرچه سوال است در مقوله زنان می گنجد.