نظراتی پیرامون حجاب (2)

v      به فرموده امام علی(ع) "دل کتابی است که با قلم چشم به آن نوشته می شود" لذا زنان و مردان ما باید بیاموزند چگونه فکر و دل خویش را مدیریت کنند تا نگاهشان را از هر آلودگی برهاند و نگذارند سیاهی این آلودگی ها بر دلشان بنشیند.

v      حجاب دافعه آسیب‌های اجتماعی و بسترساز رشد، ترقی و عزت بانوان در اجتماع است

v   رعایت حجاب موجب استحکام و پایداری کانون خانواده و عدم توجه به این مهم انهدام و نابودی کانون گرم خانواده‌ها را به دنبال داردمی توانید به آمار طلاق در مناطق شمال تهران رجوع کنید.

v حجاب جزو برترین تعالیم دینی اسلام محسوب می‌شد و بی‌تفاوتی نسبت به آن گناه است

v      میراث فرهنگی ایرانیان از غنی ترین و مهم ترین میراث به جا مانده از تمدن بشریت بوده و با نگاهی به آثار باقیمانده از مجسمه های تخت جمشید، می توان به این نتیجه رسید که حجاب قبل از اسلام نیز در میان ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

v حجاب را باید یک فرهنگ موروثی، ملی، دینی و مذهبی دانست و کشف حجاب و برهنگی امری تحمیلی به ایرانیان بوده که از فرهنگ مبتذل و بدون قید و بند غرب نشأت گرفته است

v   جرج کلونی : به سینمای ایران بسیار احترام می‌گذارم؛ این بزرگترین هنر ایرانیها است که با رعایت قوانین شرعی و عرفی خود فیلم می‌سازند و ما که در فرهنگی دیگر زندگی می‌کنیم از فیلم خوشمان می‌آید، برایمان باورپذیر است و لذت هم می‌بریم.

v   به تنها چیزی که در غرب توجه نمی شود حقوق واقعی و کرامت و منزلت زنان است

v     دنیای غرب با عنوان آزادی مقام و منزلت زنان را پایین آورده اند و با استفاده ابزاری از زن جاهلیت مدرن را به نمایش گذاشته اند.

v   حجاب زن‌ها، خود تیری به قلب استکبار است که در بسیاری از کشورهای اروپایی به اهمیت آن پی‌برده‌اند و حجاب سنگر محکمی برای زنان محسوب می‌شود؛ سنگری که استکبار را سرافکنده می‌کند.از این‌رو حفظ حضور زنان، توأم با عفاف و حجاب، مهم‌ترین و بالاترین جهادی است که در مقابله با جنگ نرم، استکبار و در حمایت جدی از حریم ولایت مطرح می‌شود.

/ 39 نظر / 64 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجید

سلام من به نوبه خود از شما تشکر میکنم و انشا,ا... در کار خود موفق و موید باشید التماس دعا یا علی

سیاوش

باران باش ببارمپرس کاسه های خالی ازآن کیست(کوروش بزرگ) دروووود بی پایان به دوست گرامی من با مطلبی تحت عنوان کوروش بزرگ درسخن وآیینه بزرگان به روزم خوشحال میشم بیای مطالبم را بخوانی ونظرت رابدهی باسپاس [گل]

بصیرت

با سلام خداقوت به وبلاگ من یه سر بزنید و در جشنواره عفاف و حجاب شرکت نمایید. با تشکر 313roshangar.blogfa.com

سکوت پرصدا

کاش ارزش حجاب رامیفهمیدند. حجابی که مشتی بر دهن استکبار است. ممنون از نوشتتون.مایل بودید سری بزنید موفق باشید

GHAFARI

KHODAY GHADER HEGAB RA VAGEB KARD CHON BE HENGAM AFRINESH ZAN BE KHOD TABRIK GOFT . BADA BE HAL MA KE GHADR KHISH RA NEMIDANIM & EJAZE MIDAHIM HAR BI SAR , PAII AZ ZIBAIHAYEMAN LEZAT BEBARAD AMA KHODMAN LAN SHAVIM.

فری

ای بابا خارجی ها خیلی وقته این افکار کهنه وپلاسیده رو گذاشتن کنار وبه فکر دردهای زندگی هستن ولی ما مسلمونا و شیعه ها همش چسبیدیم به حرفای هزار وچار صد سال پیش که فقط به درد اهالی عربستان میخوره وبس. ول کنین دیگه بسه تروخدا. هرروز دارن یه چیزی اختراع میکنن داروی یه بیماری رو کشف میکنن ولی ماها چی؟؟؟؟

گوهرناب

سلام وب جالبی دارید.همین طوراست بالاترین جهاددرزمان حاضراست .التماس دعا

سید مهدی

با سلام ضمن تشکر از مطالب خوبتون .با اجازه بعضی از مطالب رو در فیس بوک منتشر کردم

لیلا

به من و شمامربوط نیست که در کشور های خارجی جه طور رفتار م کنن چون اون ها در جامعه ای زندگی می کنند که رو به تکامل و مرد ها به زن ها چشم نمی دوزند و زن احتیاجی نداره که بخواهد حجاب داشته باشه و می تونه با توجه به عقاید خودش رفتار و ظاهرشو درست کنه ولی در جامعه ی امروزی که ما در اون زندگی میکنیم و در کشور ایران خیلی تاکید بر اینه که زن ها فقط باید حجاب داشته باشند نه مردان! و حجاب برای همه هست نه تنها بر زنان پس بیاین خودتونو اصلاح کنین واین را هم توجه کنید که آن ها خود شناسی فردی را انجام داده اند.یا علی مدد

ولي الله

السلام عليك يا اباعبدالله الحسين یا اباالفضل العباس عليه السلام محرم ماهی است كه عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل قيام كرده و به اثبات رسانده كه در طول تاريخ ، هميشه حق بر باطل پيروز است. ( امام خمينی رحمه الله عليه ) *************************************************** عاشورا درس می دهد كه برای حفظ دين بايد فداكاری كرد ، درس می دهد كه در راه قرآن بايد از همه چيز گذشت ، درس م‍ی دهد كه در ميدان نبرد حق و باطل ، كوچك و بزرگ ، زن و مرد ، امام و رعيت در يك صفند. ( مقام معظم رهبری ) صلوات ====================================== ولايتمداران بم www.velayatmadaran-bam.blogfa.com