ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها مبارک باد

امام زمان(ع)می فرمایند:
در دختر رسول خدا فاطمه (س) برای من سرمشق و الگویی نیکو است.


ولادت حضرت فاطمه(س) مبارک باد

3 جمله در مورد حجاب:

اگر می خواهید جامعه ای را خراب کنید زنانش را خراب کنید . مردان به خودی خود خراب می شوند.

اسلام آن مرتبه از امر به معروف و نهی از منکر را که مستلزم اعمال قانون است، وظیفه دولت اسلامی می‌داند.

این که بالای سر فروشنده های بدحجاب نصب کنید  "حجاب تان را رعایت کنید" چه چیز را به سخره می گیرد جز ارزش ها ؟

/ 20 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی

تا حالا دقت کردین که بسیاری از دخترها در مترو و اتوبوس از بی وفایی و تنوع طلبی دوستهای پسر خودشون صحبت می کنن؟ اما هرگز حاضر نیستن دلیل رو در پوشش نا مناسب خودشون جستجو کنن. تا حالا دقت کردین که بسیاری دخترها و خانمها می گن ظاهر مهم نیست و دلت باید پاک باشه؟ اما غافل از این هستن که پاکی دل در ظاهر هم اثر می گذاره. تا حال دقت کردین برخی خانمها و دخترا معتقدن که افراد محجبه جو جامعه رو برای اونا سنگین کردن؟ اما آگاه نیستن که اونا با پوششهای بد خودشون مردها رو وقیحتر و جامعه رو برای همه نا امن کردن. راستی چی شد که اینطور شد؟شما بگید.

ولی الله

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] رخت زیبای آسمانی را ، خواهرم با غرور بر سر کن نه خجالت بکش نه غمگین باش ، چادرت ارزش است باور کن بوی زهرا و مریم و هاجر ، از پر ِ چادرت سرازیر است بشکند آن قلم که بنویسد: ،"دِمُدِه گشت و دست و پا گیر" است توی بال فرشته ها انگار ، حفظ وقت عبور می آیی کوری چشمهای بی عفت ، مثل یک کوه نورمی آیی حفظ و پوشیده در صدف انگار ، ارزش و شان خویش میدانی با وقاری و مثل یک خورشید ، پشت یک ابر تیره می مانی خسته ای از تمام مردم شهر ، از چه رو این قدر تو غم داری؟ نکند فکر این کنی شاید ، چیزی از دیگران تو کم داری !! قدمت روی شهپر جبریل ، هر زمانی که راه می آیی در شب چادرت تو می تابی ، مثل یک قرص ِ ماه می آیی سمت جریان آبها رفتن ، هنرِ هر شناگری باشد تو ولی باز استقامت کن ، پیشِ رو جای بهتری باشد پر بکش سمت اوج میدانم ، که خدا با تو است در همه جا پر بزن چادرت تو را بال است ، و بدان می برد تو را بالا در زمانی که شان و ارزش جز ، به دماغ و لباس و ماشین نیست توی چادر بمان و ثابت کن ، ارزش واقعی زن این نیست ...!!!

سارا

سلام هم مطلب شما عالی بود هم نظرات دوستان و با همگی موافقم بخصوص "امیدوارم مسئولین فکری اساسی در مورد حجاب در جامعه کنند نه اینکه فقط با گشتهای ارشاد دختران و زنان رو نسبت به حجاب لجوج تر و نسبت به قشر محجبه گستاخ تر کنند." یا حق

ناشناس

واقعا متاسفم که هنوز همون افکار کلیشه ایی و قدیمیو دارید

سلام دوست ناشناس که از قدیمی بودن افکار افراد در اینجا گله کردید،جدید بودن که در نداشتن حجاب خلاصه نمیشه. کم نیستن دخترانی که با داشتن حجاب اسلامی تحصیلات و شغل بسیار عالی دارن و در جامعه امروزی فعال هم هستن. و هستن دخترانی که ظاهری بسیار دلربا دارن اما عامیانه عرض کنم که دو کلاس هم سواد ندارن. ضمناَ هر پدیده تازه ای باید مفید و در جهت آرامش زندگی انسان هم باشه، نه اینکه چون فقط جدیده ازش استفاده کرد. مثلاَ سالهای قبل که وضعیت پوشش خانمها به مراتب بهتر از الان بود، در ربودن خانمها اکثراَ قصد سرقت مطرح بود. اما الان اکثر ربودن دختران و خانمها فقط و فقط بخاطر تجاوز هست. اگه واقعاَ منصف باشیم بین میزان تجاوز و بی بند و باری با پوشش بد در جامعه رابطه مثبت قائل نمی شیم؟ بسیاری از خانمها به دلیل سختی داشتن حجاب ترجیح میدن اونو منکر بشن ولی واقعیت اینه که مساله حل نمیشه و بیشتر باعث شده تا مردها اجازه هر برخوردی با خانمها رو به خودشون بدن.

عالیه

وبلاگ بسار زیبایی دارید

عدنان

برادرم سلام شما هم باافتخار لینک شدید.

جنبش دانشجویی حیا

بسم الله الرحمن الرحیم اگر پویایی هر جامعه ای در گرو حساسیت اعضایش نسبت به پیشرفت و پسرفت ان باشد و بتوان گفت که حساسیت اقشار مختلف جوامع با میزان نخبگی و فرهیختگی آنان رابطه مستقیم دارد، باید اقرار کرد که بخش اعظم پویایی جامعه اسلامی ما وابسته به میزان التزام عملی دانشگاهیان به اصل امر به معروف و نهی از منکر دارد و بیراه نیست اگر بگوییم که امروز هر چه میکشیم از بی اهمیتی و شاید بی اعتمادی به این حقیقت اصیل وابزار مترقی و بی بدیل فرهنگی اجتماعی است . جنبش دانشجویی حیا در فرایند دست یابی به این دغدغه اصیل در میان بدنه زنده دانشجویان ایرانی پا به عرصه حیات نهاد و امروز آغوش گشوده تا هر دستی که به یاری دین خدا بلند گشته را در مدار حسن این مسیر الهی یاری کند. امر به معروف و نهی از منکر لسانی یک وظیفه عمومی است و بر همه واجب است که بدون ملاحظه آن را انجام دهند. منتظر تجربه های امر به معروف و نهی از منکر شما هستیم.

ليلا

انشاءالله که همتون اهل بهشت باشيد انشاءالله