تلنگر

یکی از غم های عمیقی که بر قلب نازنین امام زمان سنگینی می کند، غم خدشه دار شدن حجاب اهل بیت می باشد. زیرا اندوه بزرگ حضرت زینب مسئولیت سنگینی بود که پس از شهادت امام حسین در رهبری کاروان اسیران کربلا به سمت کوفه و شام بوده است، به ویژه وقتی که سپاه ابن زیاد به دستور عمر سعد خیمه ها را آتش زده و به غارت می پردازند و اهل بیت در بیابان ها سرگردان می شوند و کودکان گم می شوند، وقتی که با سختی و مرارت حضرت زینب موفق می شود آن ها را پیدا کند اولین سخن آن ها این بوده که  "عمه جان چادر از سر ما بیرون کردند".

آیا صدای امام حسین را نمی شنوید که می گوید: هَل مِن ناصر یَنصُرنی

*************

خدا خیلی مهربونه، خیلی خوبه، خیلی دوست داشتنیه، هیچوقت برامون کم نمیذاره، آخر مرام و رفاقته، آخر بخشندگی و بی خیال شدنه اما ...! یه اما داره که خیلی مهمه و اون هم امیدواری بدون عمل هست؛ رجا و امیدواری به رحمت و مغفرت خدا باید بعد از طاعت و عبادت باشه، و بدون آن، غرور و حماقت است.

خداوند در آیه 218 سوره بقره میفرماید: "به درستی کسانی که ایمان آوردند و به جهت متابعت رسول، وطن را ترک نمودند و در راه خدا با کفار و نفس اماره جهاد کردند، ایشانند که امیدوار به رحمت پروردگارند".

حضرت محمد (صل الله علیه و آله و سلم) میفرمایند: "احمق کسی است که متابعت هوا و هوس نفسانی را کند و آرزو از خدا داشته باشد."

امام صادق (علیه السلام) میفرمایند: "قومی هستند که گناه می کنند و میگویند ما امید به خدا داریم و همیشه چنینند تا مرگ ایشان برسد. ایشان کسانی هستند که به آرزو می گذارنند و دروغ میگویند  و رجا و امید ندارند. و به درستی کسی که به چیزی امید داشته باشد، در صدد طلب آن بر می آید، و کسی که از چیزی بترسد از آن میگریزد ... کسی که امید به چیزی داشته باشد، برای آن عمل می کند."

*************

قرار داشتیم به قرب الهی برسیم نه به دختر و پسرای خیابان و دانشگاه؛ قرار بود خلیفة الله باشیم نه خلیفة الشیطان، قرار بود برای خدا عبادت کنیم نه برای شیطان تبلیغ. مراقب باشیم زیبایی و جذابیت ما (دختر و پسر فرقی نداره) طناب شیطان نشه و به گردن اطرافیان بیفته! قرار بود سیرت زیبا داشته باشیم نه اینکه در به در دنبال صورت زیبا باشیم. مگه باید چه اتفاقی بیفته تا به خودمون بیایم. منتظر چی و کی هستیم. مطمئن باشید کسی از آسمان نمیاد پایین دست مارو بگیره و بذاره توی صراط مستقیم. خودمون باید به سمت خدا حرکت کنیم.

 اگه این محرم، اگه این ماه، اگه این هفته ، اگه این روز آخرین روزی باشه که امام زمان (عج) غائبه، کاری کن وقتی اومد نگی چرا براش کم گذاشتم، چرا براش سنگ تموم نذاشتم ...

/ 8 نظر / 21 بازدید
سيدمهدي

وقتش رسیده است،که سلمان مان کنی مجذوب چند آیه ی قرآن مان کنی ما بت پرست کعبه ی عشقیم،یاحسین قرآن ز نی بخوان که مسلمان مان کنی ما ذهن مان به درک مقامت نمی رسد ای کاش مور ملک سلیمان مان کنی قدری ز روی نیزه برای خدا بخند تا آشنا به واژه ی عرفان مان کنی... ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ سلام كاش بعضي ها كه ميدونم و ميدونين با خوندن اين يادداشت شما تأثير مي گرفتند.. كاش... اللهم عجل لوليك الفرج

بشری

برای نهاد ناآرام و تنوع طلب مرد، درمانی جز تربیت اخلاقی نیست. اگر مرد، زن را فقط عنصر هوسرانی و زیبا نمایی و عامل رواج هرزگی بشناسد، هیچ گاه نه خود آرام می گیرد، نه زن را آرامش می بخشد. با این حال زنان خود در بحرانی کردن زمینه های ناامنی بی تقصیر نیستند. زمانی که آنها چشمها را به جنبه های جسمی خویشتن خیره می سازند، گویا می کوشند که دیده ها از همه آنچه خداوند در وجودشان به ودیعت نهاده، فقط جسم خاکی آنها را بجویند و با مبهوت شدن در جنبه های ظاهری پیکرشان، از دیگر جنبه های معنوی او غافل شوند. به من سر بزن لینکت می کنم لطفا لینکم کن

س ا ق

سلام,بعضی آدم ها چون چیز خوب امتحان نکردن چسبیدن به همون چیزی که از اول چشم باز کردن اون هارو دیدن و یادگرفتن بییاید برزگ فکر کنیم و ببینیم آرامش واقعی کجاست و تو چییه به طور مثال گل رو همه دوست دارن و همه از دیدن و استفاده کردنش آرامش می گیرن حالا یک نفر پیدا میشه که تا حالا اون جایی که زندگی می کرده گلی نبوده و همیشه دوره برش تیغ خار و خاشاک بوده و با اونا ارتباط برقرار کرده و فکر می کنه باعث ارامش اون میشن و قتی گل و بهش پیشنهاد می کنن چون لذت گل رو نمی دونه و درک نکرده و آدم تک بعدی و تغییر ناپذیری هست گل رو قبول نمی کنه و ارامش واقعی رو که تو گل به خاطر اون خارو خاشاک از دست میده ----- دختر خانوما من یه پسرم تورو خدا یه ذره با حیا تر و سنگین تر بییاد بیرون چون به خدا پسرا فقط و فقط دختر های جلف و شیطون و اونایی که مثل مانکنا خودشون درست میکنن برای زندگی نمی خوان بلکه برای هوس رانی واین جو چیزا می خوان اکثر پسرا دخترهای باحیا و سرسنگین رو بیشر می پسندن یه بارهم که شده این روش رو امتحان کنید

لولو

بی خودی...............

خداوند شما و باقی این ملت شریف را نجات دهد، واقعا بیمارید، آیا تا به حال فکر کرده اید که سرمایه گذاری زیاد در مورد حجاب ناشی از امیال جنسی بسیار شدید در شماست؟

سیدحمزه

سلام:مطالب خوبیه.ولی من دوران رضاشاه رودر برابرکشف حجاب(کشف بی حجابی)قبول دارم اخه!دوره رضاشاه به زورچادرناموسمونو می کشیدن پایین ولی در حال حاضرناموسمون خودش چادرشو میاره پایین! داداش یه سوال ازت دارم:چرادرغرب ریشه حجاب داره جوانه میزنه ولی درکشور مادرخت حجاب روز به روز داره شاخ برگهاش خشک میشه وکسی پیدانمیشه این درخت راآبیاری کنه؟