نظر رهبری درباره حضور بدحجاب ها در مراسم استقبال

رهبر معظم انقلاب در جریان سفر خود به استان خراسان شمالی در باره حجاب برخی استقبال کنندگان اظهارنظر کردند.

ایشان خطاب به مسئولان فرمودند:  «خودتان را مجهز کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال کنید، بعد به این کانونهاى فرهنگى - هنرى بروید و پذیراى جوانها باشید. با روى خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّة من نبیّه»، که ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا کنید.

ممکن است ظاهر زننده‌اى داشته باشد؛ داشته باشد. بعضى از همینهائى که در استقبالِ امروز بودند و شما - هم جناب آقاى مهمان‌نواز(استاندار )، هم بقیه‌ى آقایان - الان در این تریبون از آنها تعریف کردید، خانمهائى بودند که در عرف معمولى به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد میریزد.

حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ى به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصى دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهاى این حقیر باطن است؛ نمى‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئى هستم / آیا تو چنان که مینمائى هستى؟».

ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهى از منکر هم میکند؛ نهى از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت. بنابراین با قشر دانشجو ارتباط پیدا کنید.»

 

/ 12 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میثم

سلام هم سنگری به وبلاگ ما هم سری بزنید خوشحال میشیم موفق باشید

منتظر

چرا باور نداريم : نبودنش براي ما عادي شده است ، اگر مرد باشيم ، ظهورش خواهيم ديد. چرا باور نداريم : گناهان ما عادي شده ، و با ادله ي ساختگي خودمان حلالش ميكنيم. چرا باور نداريم : انتظار جمعه هايمان صادقانه نيست ، مهدي بياي جمعه ها دروغي بيش نيست، از اعمال و رفتارمان پيداست ، كه چقد با امام مهدي (عج) صادقيم!!! بجاي حرف و شعار ، عمل کنيم ..

دکتر

وبلاگتون خیلی خوبه ولی جذابیتش کمه. مطالبتون باید طوری باشه که حتی اگه یکی مخالف حجابه مجذوبش بشه و بخوندش. کار خیلی سختیه ولی...

ریحانه ی زهرا

سلام...خداقوت با "از کودکی بیاموزیم....خوبی ها را..." به روزم یازهرا

حیدری

سلام علیرضا جان اهل کنگان هستی

کریمــزاده

سلام. وبلاگ خیلی خوبی دارید. با اجازتون لینکتون کردم. اگر شما هم قابل دونستید منو لینک کنید. اگر اجازه بدید از مطالب وبلاگتون هم با ذکر منبع استفاده کنم. حتما حتما به وبلاگم سر بزنید و نظرتونو بگید. با تشکر [گل]

گل ياس

عمر من هم پاییزی دارد ... وقتی همه ی رنگ هایم را از دست می دهم ... حال که به اختیار طبیعت پاییزی در راه است چرا بهار روحم را نابود کنم ... حجاب من دست درازی به روحم را محدود می کند و بهاری ابدی برایم به ارمغان می آورد ...

سید مصطفی

سلام دوست عزیز. وبلاگت مطالب مفیدی داره. در پناه امام زمان علیه السلام موفق باشید

nasim

عالی بود مرسی

محمود

عالی