پرسش و پاسخ 5 / لطفا نظر خود را بیان کنید

با سلام
از دوستم در مورد حجاب مطلبی رو شنیدم مبنی بر اینکه لزوم داشتن حجاب اسلامی در زمان پیامبر یا لااقل در بین عربها که چشم چرانی بیشتر رواج داره، بیشتر احساس می شد و الان با وجود عادی شدن خیلی موارد از جمله حضور کامل خانمها در جامعه، دیگه الزامی برای داشتن حجاب اسلامی نیست .
من سعی کردم در حد توانم براش از لزوم داشتن حجاب بگم. احساس می کنم موارد دیگه ای رو هم می شه عنوان کرد که به ذهن من نرسیده. اگر کسی خصوصاً مدیر وبلاگ می تونه در این مورد نظراتی برام بنویسه ، ممنون می شم.

**************

سلام ؛ ممنون از حضور شما
 تا انسان، انسان هست شهوت و شیطان و نفس انسان هم هستند و او را تنها نخواهند گذاشت؛ در این برهه از زمان نه تنها چیزی عادی نشده بلکه شاید بدتر هم شده باشد با وجود شگردهای جدید و جذاب شیطان برای جذب جنس مخالف و ایجاد فحشا. اندکی تامل در آمار های روابط نامشروع جنسی و بی اخلاقی ها نه تنها در کشورهای غربی بلکه در کشور اسلامی ما نیز از اهمیت بیش از پیش حجاب و عفاف و حیا پرده بر می دارد.
**************
 
 
آیا در عصر کنونی حجاب لزومی دارد یا خیر؟
 
نظر شما چیست؟
/ 54 نظر / 58 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حورا

با عرض سلام.من خیلی دیره دارم پیام میذارم.امیدوارم بخونیدو جواب بدین. اینکه چندتا هم عقیده میشینیدو میگین حجاب خوبه که واسه ی اونا که اعتقاد ندارند یا من که سردرگمم جواب نمیشه. ببینید نباید خرده بگیرین از بی حجابی.بگین چرا حجاب؟؟؟با دلیل خوب نه اینکه قران گفته .... قرآن رو قبول دارما.منظورم اینه که ما ظاهر قرآن رو میبینیم بطنش چی داره میگه؟من با شجاعت میگم هیچی نمیفهمم از این مورد. چرا اگه من که امریکا هستم لب دریا یا هرجا اراده کنید خانمها با هیچ حجابی دیده میشن تو خیابوناشون که باحجابن دیگه لباس خوبشون تی شرته.من فقط موهام رو نپوشونم چی میشه؟آخه اونجا کی هست که موهای من هوسش میندازه؟ واقعا چراااااا؟؟؟؟؟؟؟؟

رضا

سلام خدمت همه ی دوستان تقریبا7ماه از این مطلب میگذره و متاسفانه من تازه به این مطلب اونم بصورت اتفاقی برخوردم............. ببینید دوستان ما الان داریم تو عصری زندگی میکنیم که مردممون فقط به حرف قرآنو قبول دارن و اگر قرآنو به عمل قبول داشتن هیچ غمی نداشتیم. بعد بعضی از دوستان میان بحث میکنن که این آیه ها خطاب به چه کساییه. بابا به جا این بحثا بشینید کمی فکرکنید که واقعا چرا باید حجاب بزنیم؟ همون اسلامی که خیلیا ازش دم میزنن گفته 1ساعت فکر کردن از 70سال عبادت بهتره.......... من هیچ ادعایی ندارم اما به عنوان 1شیعه اثنا عشری با عقل کوچکم دلایلی پیدا کردم که هم من هم خیلیا رو قانع کرده و هم خیلیا رو با حجاب کرده. فقط کافیه طرف مقابلم عشق به خانواده داشته باشه و با عقل بام بحث کنه نه با احساس. نگه خیلیا اینجورن پس منم دوست دارم. این ایمیلمه: khorshid_khamoosh2007@yahoo.com هرکی از هر جای کره زمین اگر دوست داشت ایمیل بده که با هم بحث کنیم. اگر من درست بگم که طبیعتا باید حرفامو قبول کنه و بشون عمل کنه. و همینجا اعلام میکنم اگر کسی منو قانع کنه که حجاب بیخوده. من همینجا اعلام میکنم که از شیعه بودن خودم برگشتم. یا علی.

رضا

جواب حورا خانم باز هم سلام. با اجازه صاحب وبلاگ به بعضی از نظرات جواب میدم. اگر قانعشون کرد که خدا روشکر. و اگر قانع نشدن ایمیل بزنن که بهتر بتونیم بحث کنیم و اگر من اشتباه میکنم،منو از خواب غفلت بیدار کنید. حورا خانم گفته:چرا اگه من که امریکا هستم لب دریا یا هرجا اراده کنید خانمها با هیچ حجابی دیده میشن تو خیابوناشون که باحجابن دیگه لباس خوبشون تی شرته.من فقط موهام رو نپوشونم چی میشه؟آخه اونجا کی هست که موهای من هوسش میندازه؟) ...... ...... حورا خانم واست 1مثال میزنم شاید متوجه بشی شما به فرض صاحب 1پراید هستی و تمیز نگهش داشتی و خیلی خیلی خیلی دوستش داری. 1جا پر از ماشینای بزرگه و فقط تو با پرایدتی...هوا هم خاکیه.آیا این حرف درسته که بگی من چادر ماشینمو بر میدارم و اگر قراره خاک بشینه فقط رو اون ماشین بزرگا میشینه و ماشین من چون کوچیکه خاک نمیشینه روش..... و خواهشا خودمونو گول نزنیم چون لب دریایی که شما میگی اونجوره بی شک پر از نگاهای کثیفه....مطمئن باش 1نگاه کثیف نصیب شما هم میشه و درضمن آدم پرایدشو با چادر بپوشونه که همون 1ذره خاک هم روش نشینه بدنیست. البته اگر تمیزیشو دوست داری به نظر تو اینکاربده؟؟؟؟

سحر

در مورد نظر رها كه گفته حجاب براي اينكه روابط زن و مرد عادي نشه اگه اينطوريه پس الان تو غرب روابط زن و مرد عادي شده چون كه حجاب ندارن اما يه چيزي كه هست اينكه اگه روابطشون عادي شده پس چرا اينقدر آمار فساد و روابط نامشروع بالاست؟؟؟؟؟؟؟

بنده خدا

منم مثل خیلی ها دیر این پست رو دیدم ولی دعا میکنم نظرم رو بخونید تایید کنید و پاسخ بدید: میدونی چیه اگه خود خدا هم به بعضی ها به طور خصوصی وحی کنه که بنده ی خوبم باید حجاب داشته باشی میگن برامون دلیل بیار.من نمیگم دنبال دلیل برای با حجاب بودن نباشید اتفاقا خوبه که آدم دلیل کارهایی رو که میکنه بدونه ولی من میگم وقتی خدا و پیامبر میگن حجاب حتی اگه ما هیچ دلیلی برای با حجاب بودنمون پیدا نکنیم باید ایمان داشته باشیم که وقتی خدا میگه حتما دلیلی داره. مثلا وقتی خدا به حضرت ابراهیم گفت اسماعیل رو ذبح کن اگه ما بودیم میگفتیم دلیلی نداره این کارو بکنیم ولی حضرت ابراهیم گفت چشم! مشکل ما اینه که تسلیم خدا نیستیم. "در حالی که حقیقت اسلام تسلیمه"

سحر

به نظر من اطاعت کردن دستورهای خدا در هر برهه از زمان لازمه. اصلا فکر کنیم جامعه کاملا سالم باشه و منعی واسه بی حجابی نباشه ولی اونچه که وادارمون میکنه با حجاب صرفا اطاعت از خدا باشه بگیم بی خیال همه فقط به خاطر خدا و نبایدم تو کار خدا هی چرا اما اگر بیاریم.این چراها میشه چراهای شیطانی دیگه.

عاشق دوازدهمین نفر

این دوست عزیز باید متوجه باشن که مردهای الان خیلی خیلی بدتر از اعراب جاهلی هستند..پیشنهاد میدم سخنرانی جاهلیت مدرن استاد رائفی در شاهرود و حجاب مصونیت یا محدودیت رو گوش بدن جوابشونو کامل میگیرند

ي.پ

ممنون از مطالب مفيدتون.

زهرا

سلام من مدت 1سال ونیم هستش که با یکی از بچه های دانشگاهمون ازدواج کردم.ما از شهر های متفاوتی میباشیم با فرهنگ های متفاوت.من قبل از ازدواج به همسرم گفتم حاضر نیستم حجاب و چادرم را بردارم و ایشان قبول کردند.اما از روز بعد از عقد به من گیر سمج داده حجابت را بردار.در جمع خانواده من مثل آنها باش.اما من تا امروز خیلی مقاومت کرده ام.حتی ب خاطر این موضوع خیلی بحث میکنیم حتی یکبار سیلی ب من زد اما بعدش پشیمان شد و دلجویی کرد.این بحث ها زمانی که من به شهر آنها میروم بیشتر اوج میگیرد.بعد از عروسی هم قرار شده در شهر آنها زندگی کنیم.من بارها بهش میگویم من ک قبل از ازدواج بهت گفتم حجابم را ب هیچ عنوان بر نمیدارم چرا آن موقع قبول کردی ولی الآن ساز مخالف میزنی.جواب سر بالا میدهد.نمیدانم چکار کنم دارم کلافه میشوم.گفته است روز عروسی باید رویت باز باشد بهش میگویم غیرتت کجا رفته 2تا فحش بارم میکند.نمیدانم چگونه قانع اش کنم یک راه حل به من نشان دهید نمیخواهم همسرم را از دست بدهم.ما هر دو همدیگر را خیلی دوست داریم.کمکم کنید.

مهدي

پوشش (حجاب )انسان را از بيماريها دور مي سازد. خوب است بدانيد بيماري ابولا كه در كشورهاي آفريقايي جان بسياري را گرفت . علاوه برواكسن راه پيشگيري و فرار از بيماري را حجاب و پوشش دانستند و درفيلمهايي هم كه نشان داده مي شود عيان است كه پرستاران و دكترها با پوشش به بيماران نزديك مي شوند. چرا اسلام به لباس گشاد براي آقايان و حجاب براي خانمها تاكيد دارد؟ جواب اين پرسش از زبان علم پزشكي طبق تحقيقات دانشمندان علم پزشكي دركشورهاي اروپايي و امريكايي به اين نتيجه رسيده اندكه پوشش مسلمانان دليلي را درخود نهفته دارد ، اما متاسفانه سياستهاي كثيف پنتاگون و سرويسهاي مخفيانه خارجي اجازه نشر عمومي اين موارد را نمي دهند. بگذريم به اصل مطلب بپردازيم. همه انسانها امواجي از خود ساطع مي كنند كه اين امواج بر روي انسانهاي ديگر نيز اثر دارد ، معمولاً خانمها درمقابل بيماريها مقاومت بيشتري از خود نشان مي دهند چون هورموني دربدنشان ترشح مي شود كه استقامت آنها رادربرابر درد بيشترمي كند اما موي سر خانمها در مقابل امواج ساطع شده مقاومتي ندارد و به راحتي انرژي هاي ساطع شده از افراد ديگر را به خود جذب مي كند اما سيستم موي س