3 پرده از شهر ما

پرده اول: 2 تا دختر چادری روی نیمکت نشستن و مشغول صحبت با هم هستن؛ پسری جوان هنگام عبور از جلوی اونا لپ یکی از اونارو میگیره میکشه، مامور نیروی انتظامی هم فقط نظاره گر هست ... یک چهارراه بالاتر گشت ارشاد داره به دختره گیر میده که چرا رنگ شالت قرمزه!

پرده دوم: یک آقا و خانم داخل پیاده رو دارن راه میرن که خانم وضع پوشش زننده ای داره؛ مامورین قصد دارن خانم رو به داخل ون گشت ارشاد ببرن، مرد مقاومت میکنه (معلوم نیست شوهرش هست یا دوست پسرش)، مامورین گشت ارشاد هم سماجت میکنن، مرد با داد و فریاد از اطرافیان کمک میخواد، مردم هجوم میارن، عده ای هم سنگ پراکنی میکنن، به زور خانم رو از دست مامورین در آورده و داخل پاساژ میبرن و در پاساژ رو میبندن!

پرده سوم: کنار خیابان جای بدی پارک کرده بودم، یک خانم بد حجاب اومد کنارم گفت "ببخشید خیلی بدجایی پارک کردیا" و رفت. واکنشی نشون ندادم ، حق با اون بود. اما پیش خودم گفتم آیا همونطور که به خودش حق داد به رفتار اجتماعی غلط من (بد پارک کردن) اعتراض بکنه، به منم حق میده بابت رفتار اجتماعی غلط اون (بد حجابی) بهش تذکر بدم؟! آخه هر 2 رفتار، یک ناهنجار اجتماعی هستن.

**************

/ 50 نظر / 57 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سحر2

گزینه ی 1

یه زن

خوندم به یه دوستی گفته بودید معنی "لااکراه فی الدین" این است که انسان اختیار دارد دین اسلام را بپذیرد تنها همین اندازه؛ به محض اینکه اسلام را پذیرفت باید احکام اسلامی را اجبارا انجام دهد و دیگر اختیاری در اجرای واجبات اسلامی و ترک حرام ها نیست. مطمئنید؟ من وقتی این استدلالو برای خیلی از جوونا آوردم نتیجش این شد که گفتند "پس بهتره توی دینمون تجدیدنظر کنیم و کلا اسلامو بزاریم کنار" به نظرتون این جور استدلالا یه جور اسلام گریزی برای جوونا ایجاد نمی کنه؟

بهناز

محجبه هستم؛بااصلاحاتي اجراشود

علی سان65

1

رضوان

1

1

آشنا

گزینه 1.من یک طلبه هستم رو منم حساب کنید لینک میکنم یاعلی.

عباس

7

شقایق

سلام من با گزینه یک موافقم در پناه ایزد یکتا

مهرایین

با سلام خدا قوت . هر کس مولایش امیرالمومنین علی علیه السلام و حضرت زهراست هم غیرت دارد و هم حیا و حجاب.با تشکر