کمای فرهنگی ...

چندی است که پدیده ای شوم بر پیکر زنان ایرانی خودنمایی می کند که نامش «ساپورت» و یا «لگ» (leg) است.

البته این از خاصیت های جامعه ی آوانگارد و مدپرست است که برای ذایقه سازی و هویت بخشی به پدیده های نو و گاها ناساز با فضای عمومی، اقدام به نامگذاری خاص بر روی آنها می کنند.

 اینکه چرا و چه کسی نام «جوراب شلواری» های سابق را «ساپورت» نهاده و اصلا این نام از خارج کشور همراه با این جوراب شلواری های رنگ آمیری شده وارد شده یا خیر، موضوع بحث ما نیست.

داستان از این قرار است که از زمستان 1391 برخی زنان خیابانی تهران در حرکتی کاملا مشکوک و سیستماتیک اقدام به پوشیدن جوراب شلواری هایی نمودند که منظره ی بدن نمای از زانو به پایین این پوشش ها قدری عجیب می نمود. 

 متاسفانه اقدامی در برخورد با این پوشش (که عملا شلوار را از زیر مانتو حذف کرده بود) از سوی هیچکدام از مبادی مسئول صورت نگرفت.

یکی از تحلیل های محتمل نیز این بود که حساسیت فضای پیش از انتخابات ریاست جمهوری و بهانه جویی دشمن برای شبطنت رسانه ای، دلیل جدی نگرفتن این آسیب اجتماعی می توانست باشد.

بهار 1392 از راه رسید و چشم مردم شهر منور به کوتاه تر شدن مانتوهایی شد که زیر آن هیچ برتن صاحبش نبود جز جوراب شلواری های سابق (که حالا نام ساپورت به خود گرفته بودند) و آرام آرام با حرکتی خزشی این ساپورت ها نه تنها آفتاب بیشتری به خود می دیدند بلکه رنگ ها و نقوش بیشتری را بر اندام باربی های تهرانی تجربه می کردند.

 گاهی یک ساپورت «رنگ پا» بیننده را به اشتباه می انداخت که نکند فقط یک پیراهن بر تن فلان زن است و دیگر هیچ!

 

این تصاویر در فضای عمومی شهر براحتی قابل مشاهده است

 

حالا این روزها..

ساپورت های رنگارنگ  خیابانهای شهر را فتح کرده اند.

اکنون به وفور دختران و زنانی در سطح شهر دیده می شوند که پیراهنی کشی و مجلسی را (که هیچ ربط و شباهتی به مانتو ندارد و صرفا پیراهنی است که تا نیمی از نشیمنگاه امتداد دارد) بر تن داشته و پوشش تمامی نیم تنه ی تحتانی بدن را برعهده ی ساپورت نازک و گاها رنگ بدن خویش گذاشته اند.

نگرانم..

نگران برهنگی فرهنگی... نگران فرهنگ برهنگی

اما چه می شود کرد ؛ با فروشندگان و وارد کنندگانی سود جو ؛ با مردمی بی تفاوت؛   با مسئولینی سیاسی کار ...

آقایان مسئول مطمئن باشید آن دنیا باید جواب بدهید کم کاری های امروزتان را ...

پروژه ی «حیازدایی» دشمن همچنان ادامه دارد و ما همچنان در غار اصحاب کهف خوابیم.

 حقیقتا صحنه های واقعی کف خیابانهای شهر در این روزها بسیار تکان دهنده است...

حاشا به غیرت برخی مسئولین...

 

با تشکر از سایت shonood.blog.ir

/ 21 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حجاب برتر

سلام وب سایت بی نظیری داری ... فوق العاده هست [گل]

poooof

boro menam

دختر گل

بابا بیخیال بزارینننننننننننننننننننننن هرکی هرکار دوس داره بکنه/ما رو که تو قبر اونا نمیزارن/خودتونو اذیت نکنین

احسان

مسئله شما حجاب نیست شما الان دنبال تخریب روحانی هستید ، حجاب در فقط پوشش نیست برادرم ، اصن بالاسر هر آدم تفنگ بذارن چادر بذاره تو راضی میشی ؟ نه راضی نیمشی برادر . حجاب غفلت چشم هاتو گرفته و این همه دروغ و کثیفی رو در جامعه نمیبینی این همه خیانت این همه دزدی رو نمیبینی بعدش چشمت فقط به مو و دست و پای دختر هاست ... خدا از تو و افرادی امثال تو نمیگذره که به اسم خدا و دین خدا افکار رو برای تخریب شخص منحرف میکیند برای اهداف خودتون . ..وقتی امثال تو اسمشون با غیرته همانا تهمت بی غیرتی برای امثال من شرفه . بدرود

زهرا

سلام با اجاز ه ی شما من عکس این مطلب شما را کپی کردم حلالم کنید

شقایق

گاندی: مادام که در اجتماع وجود زن وقف لذت بحشیدن به مرد است ،ماهمه به نام مرد باید سر از شرم به زیر افکنیم.

سنگرزمانه

سلام لينك وبلاگ سنگرزمانه را حذف كرديد از وبلاگتون؟ وبلاگ شما در وبلاگ سنگرزمانه لينك شده لطفا در صورت درج لينك ما اطلاع دهيد تا لينك شما در ليست لينك ها قرار گيرد

اىن کشور ارث پدر شما نيست که بخواى همه تفکراتت رو به خورد ديگران بدى به زور اسلحه و قانون البته چيزى به اسم ازادى افکار وجود نداره همه محکومن به زور اطاعت از تفکرات اقاى خمينى

mina

به شما چه کی چی می پوشه تو چشمتو ببند نگاه نکن تو هیزی تو