جنسیت یا انسانیت؟

من یک تار از موهام بیاد بیرون حرامه؟ نه. توی کدوم روایت گفته شده یک تار مو حرامه!

2 تا چی ؟

3 تا چی؟

اصلا بحث کمیت مطرح نیست. بحث اینکه تو یک تار مو یا 2 تار از موهات بیرون باشه نیست. نمیشه با این قضیه کمی و ریاضی برخورد کرد. بحث آثاری هست که این کار میذاره. داریم در مورد انسان صحبت می کنیم. اگه درک کنیم که طبق ایده و آرمانی رفتار میکنیم که برای انسان برنامه عملی داره و قراره همه چیز در خدمت رشد انسان قرار بگیره دیگه این مته به خشخاش گذاشتن ها معنا نداره. حجاب در اسلام بعنوان حمایت از زن و حمایت از احترام به زن مطرح شد. یعنی وقتی زنان مسلمان وارد جامعه میشوند نباید مردان به آنها نگاهی بکنند که این نگاه حالت جنسی داشته باشه. مسائل مربوط به امور جنسی برای حریم خصوصی و داخل خانواده است ؛ نه برای خیابان و پارک و دانشگاه. دو نفری که با هم صحبت می کنند به جنسیت طرف مقابل هم توجه دارند و زن مسلمان میخواد وقتی وارد جامعه میشه تمام توجه اطرافیان به انسانیت او باشه نه جنسیتش. بیرون از خانواده همه ما انسان هستیم؛ نه زنیم و نه مردیم. نباید بگونه ای بیایم بیرون که زن بودن یا مردن بودن ما برجسته بشه؛ بلکه انسان بودن ما مقدمه. برهنه شدن زنان در خیابان و عرصه عمومی به نفع زن نیست به نفع مردهاست. مردانی که اخلاق ندارند و فقط به دنبال لذت خودشان هستند که کم هم نیستند. زنان محجبه با حجاب وارد جامعه میشوند زیرا درک کرده اند که کالای تجاری نیستند.

/ 25 نظر / 63 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزاده

سلام واقعا وبلاگ خوبی دارید اگر تمایل دارید به سایت raheghadir.ir یه سری بزنید و لینکش کنید یه دوره مطالعاتی پژوهشی روی بیانات رهبر معظم که خوشحال میشیم با جامعه آماری که در وبلاگتون میبینم بتیونید وارد این طرح ملی شوید.

حسن

سلام موضوع خوبی را مطرح کردید امیدوارم کامل تر هم بشه در همین موضوع میتوانید به وبلاگ بنده مراجعه فرمایید hasand.blogfa.com

سیک داشاقیان

گوه نخور

بربادرفته

با سلام همه حرفایی که در مورد حجاب زدید درست... اینکه مهم قلب و انسانیت و پاکی دخترامونه و مد و لباس و زیورآلات تاثیری در کمال انسان نداره درست.... ولی اگه ما دخترا اینها رو ارزش بدیم و به نجابت و پوشش و انسانیت بها بدیم ....عاقبت میشیم مثل من و بیشتر دوستام که به سن 30 سالگی رسیدیمو هنوز تشکیل زندگی ندادیم چرا؟ چون همه آقایون و خانمها همین چیزایی که شما انگشت روشون گذاشتینو می پسندن وما وامثال ما امل و بیکلاس هستیم در نظر اونها... پس اگه بخواییم ما هم رنگ و روی خوشی و خوشبختیو ببینیم باید به رنگ جماعت شیو... پس بیخود سنگ مسلمانی به سینه نزنید...شمایی که این مطلیو نوشتید یا خودتون یا خواهرو همسرتونو همینجور با مد روز می پسندید نگید نه که باور نمیکنم!!!!!!!!!!!

ساشام

سوال:" زن مسلمان میخواد وقتی وارد جامعه میشه تمام توجه اطرافیان به انسانیت او باشه نه جنسیتش" جنسیت مگر با انسانیت تناقض دارد؟ چطور می شه آدم زن بودنش رو فراموش کند وقتی تمام وجودش فعل و انفعالات مغزی بدن احساسات صدا اندام و همه ی آن گویای زن بودن تو ا؟ چرا باید زن بودن رو فراموش کرد تا انسان بود؟ مگر شما مردا یادتون میره مردین؟ توی قول دادنتون می گین مرد توی جنگ می گین مرد و به نیروی بازوتون افتخار میکنین مردانگی رو فقط پسندیده می دونین! کجا فقط از اون در خانواده یاد می کنین؟ ما هم زنیم و هم انسان! و هیچ وقت از هم جدا نیستند! و به این افتخار می کنیم! به هر حالیتی که از زنانگی داریم !

یک آشنا

ای آقااااا الان که همه فقط شیفته ینگاه کردن و دیده شدن اند... باکدام گوش سخن میگویی.......

الینا

ببخشید آقای محترم در جوامعی که هزار برابر با فرهنگ تر و پیشرفته تر از ما هستن زناشون (کالای تجاری) اند؟! زن اگر شخصیت داشته باشه جواب بعضی ها رو نمی ده یک چادر سیاه چه کمکی به حفظ شخصیت داره؟ من خارج زندگی کردم زن های اونا خیلی مودب و با فرهنگ اند و وقتی ازدواج میکنن حتی اگر با دامن کوتاه بیان بیرون هیچ کار بدی انجام نمی دن!

آلاله

سلام. سايت بسيار با محتوايي داريد من از اين مطلبتون استفاده كردم و باز هم ميام پيش پيش شكر

عالت طناثلی

[گل]متشکرم از سایت پر محتوایتان انشالله مورد قبول حق تعالی قبول بگیرد

صمد .ج

بحث حجاب در اسلام هم بر زن وهم بر مرد آمده است . علت نگاه انسانی به انسان است.نه نگاه جنسیتی. هرگاه مورد توجه قرار نگیرد .می بینیم میزان طلاق- رفتار های ضد اجتماعی .زیاد می شود . آیا با برهنگی زنان در اروپا مشکلات حل شده است. بیماری های روانی - میزان تجاوزات به زنان کاهش یافته است إ طبق امار بیشترین مشکا درغرب بی هویتی و فحشاو خشونت به زنان فرزندان بی سرپرست إاعتیاد ومصرف مشروبات الکلی و...